Поширені питання

Що таке CiviMobile?

CiviMobile – це власний мобільний застосунок для CiviCRM. Це не є мобільною версією веб-сайту CiviCRM. Це означає, що вам необхідно встановити CiviMobile на свій мобільний пристрій із Google Play or AppStore. Потім CiviMobile підключиться до сервера CiviCRM, і ви зможете продовжувати використовувати дані CRM, користуючись усіма перевагами мобільного пристрою.

Чому краще використовувати CiviMobile, ніж запускати CiviCRM на мобільному пристрої?

Якщо ви коли-небудь намагалися запустити CiviCRM на своєму смартфоні, ви повинні визнати, що CiviCRM не адаптована для мобільних пристроїв, тому працювати з CRM на мобільному телефоні практично неможливо (а іноді й зовсім неможливо). На відміну від цього, CiviMobile – це мобільна програма, яка створена для мобільного використання та використовує всі переваги мобільних пристроїв, включаючи:

 • користувацький інтерфейс та функціональність адаптовані до мобільного використання
 • CiviMobile працює набагато швидше
 • CiviMobile надає доступ до специфічних інструментів мобільного пристрою, включаючи:
  • навігація
  • телефонний дзвінок в один клік
  • QR-сканер
 • CiviMobile дозволяє працювати в автономному режимі

Таким чином, ідеальна конфігурація – це робота з CiviCRM на настільному комп’ютері в офісі та використання CiviMobile поза офісом під час подорожей, участі у зовнішніх заходах чи зустрічей з іншими людьми.

Існує два розширення CiviMobile та CiviMobileAPI. Який з них мені слід використати?

Так, є два розширення зі схожими назвами, що може призвести до плутанини. Ви повинні встановити розширення CiviMobileAPI (https://civicrm.org/extensions/civimobileapi), а не розширення CiviMobile.

З якою версією CiviCRM сумісний додаток CiviMobile?

Програма CiviMobile сумісна з усіма версіями CiviCRM, починаючи з CiviCRM версії 4.7 та вище.

Яка версія iOS/Android потрібна мені для використання CiviMobile?

Вам потрібно мати Android версії 5.0 або вище. Або у вас має бути iOS 9.0 або пізнішої версії. Також ви можете перевірити цю інформацію в Google Play або AppStore.

Що потрібно зробити, щоб почати використовувати CiviMobile для моєї CiviCRM?

Почати використовувати програму CiviMobile для вашої CiviCRM дуже просто. Вам просто потрібно розгорнути розширення CiviMobileAPI на сервері CiviCRM і встановити програму CiviMobile на ваш мобільний пристрій з Google Play або AppStore.

Процес встановлення може відрізнятися залежно від використовуваної вами CMS, тому ми підготували дуже докладний посібник “Як розпочати роботу з CiviMobile”. Будь ласка, дотримуйтесь цих кроків та насолоджуйтесь використанням CiviMobile для вашої організації.

Я дбаю про свої дані. Наскільки безпечний CiviMobile?

1.Вихід із мобільного телефону
Якщо ви втратили свій мобільний телефон, на якому ви авторизовані у програмі CiviMobile, не хвилюйтеся. Ви можете вийти з CiviMobile через веб-версію CiviCRM. Для цього вам необхідно увійти до веб-версії, перейти у свій профіль. Потім виберіть меню CiviMobile у своєму профілі та натисніть Logout. Після цих простих кроків ви вийдете зі свого облікового запису CiviMobile.

2.Двоетапна автентифікація
Ви можете використовувати двоетапну автентифікацію для підвищення безпеки у CiviMobile. Це означає, що користувач повинен підтвердити номер телефону на сторінці входу в систему. Після того, як користувач вводить номер телефону, система перевіряє цей номер та номер із профілю користувача. Якщо ці номери збігаються, на телефон користувача буде надіслано SMS-код. Якщо SMS введено правильно, користувач може увійти до програми. Будь ласка, надішліть запит на info@civimobile.org і ми допоможемо вам встановити цю функціональність.

3.Дозвіл
Однією з важливих функцій безпеки є дозволи. Наприклад, якщо у вашій системі багато ролей користувачів і кожна роль має унікальні права доступу до системи, необхідно правильно налаштувати дозволи. Це робиться для того, щоб, наприклад, користувач не мав доступу до певних модулів, які є у менеджерів. Таблиця дозволів допоможе вам налаштувати дозволи.

4.Ролі ACL
На відміну від дозволів CMS, ролі ACL надають більш тонкі дозволи. Ролі ACL надають або обмежують доступ до певних компонентів CiviCRM певним групам контактів.

5.Зберігання даних на клієнт-сервері
Розширення CiviMobileAPI використовує API для підключення лише до клієнта CiviCRM. Таким чином, усі дані клієнта зберігаються на сервері клієнта. Ми рекомендуємо використовувати протокол HTTPS для більшої безпеки.

Чи потрібно реєструватися, щоб використовувати CiviMobile?

CiviMobile підтримує незареєстрованих користувачів. За умови, що некомерційна організація активує функцію CiviMobile Public Area, незареєстровані користувачі зможуть переглядати та реєструватися на публічні заходи. Якщо дозволено, незареєстровані користувачі можуть також зареєструватися в системі з мобільного додатка.

Які мови підтримує програма CiviMobile?

На даний момент програма CiviMobile підтримує англійську, французьку, німецьку, іспанську, італійську, голландську, угорську, польську та українську мови.

Щоразу, коли розробляються нові функції, додаються нові рядки тексту. Ви можете добровільно перекласти ці нові рядки на вашу мову. Будь ласка, завітайте на сайт https://civimobile.org/localization для отримання докладних інструкцій.

Якщо ви ще не бачите своєї мови у списку підтримуваних, будь ласка, надішліть запит на info@civimobile.org і ми створимо конкретний мовний проект на https://agiliway.crowdin.com/civimobile

Я отримав повідомлення “Невідома помилка” або “Помилка сервера API” при спробі входу в систему

Іноді ви можете отримати повідомлення “Невідома помилка” під час спроби входу до CiviMobile. У більшості випадків це викликано неправильною конфігурацією розширення CiviMobileAPI на сервері CiviCRM. Якщо ви отримали таке повідомлення, то:

 • Перевірте, чи правильне розширення на вашому сервері. Ви повинні встановити розширення CiviMobileAPI(https://civicrm.org/extensions/civimobileapi), а не розширення CiviMobile.
 • Якщо ви використовуєте WordPress CMS, будь ласка, переконайтеся, що ви встановили плагін CiviCRM WP REST API Wrapper для WordPress
 • Переконайтеся, що ви вказали правильну URL у полі Website URL на екрані входу в систему – це має бути той же URL, який ви використовуєте для входу в CiviCRM у веб-браузері
 • Переконайтеся, що у вас достатньо прав для входу в систему, див. розділ “Необхідні права”.
 • Перевірте, чи ви не використовуєте якісь компоненти користувача замість власних конфігурацій CMS. Наприклад, інструмент бази даних MightySites (розширення Joomla) та CiviMobile несумісні.

Більш детальну інформацію про встановлення розширення CiviMobileAPI можна знайти тут.

Якщо помилка зберігається, будь ласка, зв’яжіться з нами, заповнивши форму звіту про проблему, і наші фахівці допоможуть вам у найкоротший термін.

При спробі підключитися до сайту CiviCRM я отримую повідомлення “помилка старого розширення API”.

Переконайтеся, що ім’я розширення папки – com.agiliway.civimobileapi без “-4.0” або “-master” або будь-якого іншого суфікса.

Після встановлення розширення CiviMobile на CiviCRM я отримую повідомлення про помилку “Якщо ви використовуєте CiviMobile v0.0.0 ….” під час доступу до екрана налаштувань розширення CiviMobile?

Повідомлення про помилку з’являється, якщо розширення CiviMobile було інстальовано в неправильну папку. Обов’язково перемістіть розширення CiviMobile до папки розширень CiviCRM
sites/default/files/civicrm/ext або sites/all/files/civicrm/ext і т.д.

Програма CiviMobile працює, але показує лише частину перелічених функцій

Переконайтеся, що ви виконали всі необхідні налаштування:

 1. Щоб переконатися, що всі модулі CiviCRM (наприклад, CiviEvent або CiviMember) встановлені, перейдіть до “Administer” > “System Setting” > “Components” та переконайтеся, що відповідні прапорці встановлені.
 2. Щоб перевірити, чи правильно встановлені дозволи для автентифікованих та анонімних користувачів, перевірте сторінку “Дозволи”
 3. Щоб перевірити ролі користувачів та дозволи, пов’язані з цими ролями, перейдіть до розділу “Administer” > “Users and Permissions” > “[CMS name] Access Control”
Як надіслати квиток на захід з QR-кодом електронною поштою учасникам реєстрації?

Щоб активувати опцію реєстрації з QR-кодом для заходу, необхідно встановити спеціальний прапорець на формі створення заходу:

Тепер QR-код буде автоматично додано до шаблонів системних повідомлень, які автоматично надсилатимуться зареєстрованим учасникам. Для отримання додаткової інформації, будь ласка, ознайомтесь із посібником користувача CiviMobile (розділ “Квитки”).

Як увімкнути сповіщення?

Щоб активувати сповіщення для сервера CiviCRM, ви повинні зареєструватися на сайті civimobile.org і згенерувати свій власний ключ сервера.

Щоб отримати докладніші інструкції, перегляньте керівництво користувача CiviMobile (розділ “Push Notifications”).

Щоб краще зрозуміти процес активації, причини необхідності реєстрації та чому Server Key є обов’язковою умовою, будь ласка, прочитайте статтю в нашому блозі.

Чи можу я зробити особисту версію мобільного застосунку з логотипом моєї організації, кольорами тощо?

Так, ми можемо створити індивідуальний мобільний застосунок для вашої організації, який включатиме логотип та іконку вашої організації, назву вашої організації для програми, ваші кольори, домен (вбудований без можливості зміни), ваші умови конфіденційності. Будь ласка, надішліть ваш запит на info@civimobile.org